среда, 4 апреля 2012 г.

Про умови звільнення від сплати єдиного внеску пенсіонерів за віком або інвалідів

25.01.2012
Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " (в редакції Закону України від 07.07.2011 № 3609 - VI) фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" "пенсіонер" - це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи, у випадках, передбачених цим Законом.

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачені такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) та пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 зазначеного Закону.
Враховуючи вищезазначене, положення частини четвертої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " поширюється на осіб, яким призначено пенсію за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, та отримують пенсію, призначену відповідно до інших законів України, сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальних підставах.

З 1 січня 2004 року відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в Україні діє страхова пенсійна система, яка передбачає пряму залежність розміру пенсії від заробітної плати та тривалості стажу, протягом якого сплачувалися внески до Пенсійного фонду.

Згідно діючого законодавства до страхового стажу для призначення пенсії зараховується період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Враховуючи те, що згідно законодавства мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплата страхових внесків здійснюється у розмірі не менше мінімального страхового внеску за місяць.

Встановлення розміру страхового внеску менше мінімального позбавить застраховану особу права на врахування всього періоду роботи до її страхового стажу.

Враховуючи зазначене, суб'єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за місяць, у якому досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зобов'язані сплатити єдиний внесок у розмірі не менше мінімального.

Поряд з цим, такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Останє оновлення ( 26.01.2012 )

Комментариев нет:

Отправить комментарий